Kausi 2012

Harrastejalkapallo 2012

Alkusarja Lohko – F

  • Ke 09.05 klo 18.30 K2 HÖPS -90 – PPK Supertele ( 0 – 2 )
  • To 17.05 klo 17.00 K1 Lennex BK – HÖPS -90 ( 8 – 3 )
  • To 24.05 klo 19.30 K2 HÖPS -90 – Samba ( 4 – 2 )
  • Ti 29.05 klo 17.30 K3 HÖPS -90 – Team UCF ( 0 – 3 )
  • Ke 06.06 klo 19.30 K2 FC LOGO – HÖPS -90 ( 2 – 1 )
  • Ke 13.06 klo 18.30 K1 FC Kaiutinsarja – HÖPS -90 ( 1 – 5 )
  • Ke 20.06 klo 17.30 K3 HÖPS -90 – Paikallinen Pubi ( 1 – 3 )
  • Alkulohkot 2012
  • Alkusarjataulukot 2012
Alkusarjataulukko
  1. PPK Supertele
  2. Paikallinen Pubi
  3. FC LOGO
  4. Team UCF
  5. FC Kaiutinsarja
  6. Lennex BK
  7. HÖPS -90
  8. Samba
Jatkosarja Lohko – F ( kilpasarja )
  • To 19.07 klo 18.30 K3 FC Nets – HÖPS -90 ( 4 – 2 )
  • Ti 24.07 klo 18.30 K3 HC Sissijuusto – HÖPS -90 ( 6 – 2 )
  • Ti 31.07 klo 19.30 K3 HÖPS -90 – AC Asennevamma ( 2 – 1 )
  • To 09.08 klo 19.30 K3 HÖPS -90 – AC Pistekatko ( 3 – 7 )
  • To 16.08 klo 18.30 K3 IVFC Gamla/Sinitähdet – HÖPS -90 ( 3 – 7 )
  • To 23.08 klo 18.30 K3 Ruskon Lakaisijat – HÖPS -90 ( 0 – 4 )
  • Pe 31.08 klo 17:30 K2 HÖPS -90 – FC Pokumon ( 0 – 6 )

Playoffs

  • Ke 05.09 klo 19:30 K2 Itä – Tuiran PL – HÖPS -90 ( 2 – 5 )
  • Ti 11.09 klo 18:30 K3 HÖPS -90 – FC Pokumon ( 5 – 2 )
  • To 13.09 klo 18:15 K2 AC Asennevamma II – HÖPS -90 ( 4 – 3 )
  • Jatkosarjajako
  • Jatkolohkotaulukot
  • Lopputaulukot

Lopputaulukko > kilpasarja lohko – F 2012

  1. AC Asennevamma II
  2. HÖPS -90
  3. FC Pokumon
  4. Ruskon Lakaisijat
  5. FC Reinot
  6. Itä-Tuiran PL
  7. Lennex BK
  8. K-Haukat 96
HöPS -90 Senior Stars > Lohko – A ( kuntosarja )
  • Ke 18.07 klo 17.30 K3 AC Asennevamma – HÖPS -90 SS ( 5 – 5 )
  • To 26.07 klo 18.30 K1 HÖPS -90 SS – AC LactoBasillus ( 2 – 2 )
  • To 02.08 klo 18.30 K2 HÖPS -90 SS – FC Lahjattomat ( 2 – 6 )
  • Ti 07.08 klo 19.30 K3 Corinthian Leskinen – HÖPS -90 SS ( 8 – 0 )
  • Ti 14.08 klo 19.30 K3 FC Reinot II – HÖPS -90 SS ( 2 – 2 )
  • Ti 21.08 klo 19.30 K2 HÖPS -90 SS – FC Viileet ( 6 – 4 )
  • Ke 29.08 klo 19.30 K2 H-pudas United – HÖPS -90 SS ( 4 – 3 )
Playoffs
  • Pe 07.09 klo 17:30 K2 H-pudas United – HÖPS -90 SS ( 3 – 6 )
  • Ke 12.09 klo 18:30 K1 HÖPS -90 SS – Corinthian Leskinen ( 2 – 4 )
  • Pe 14.09 klo 17:00 K3 HÖPS -90 SS – AC Asennevamma ( 4 – 0 )
  • Veteraanisarjataulukot
Lopputaulukko > kuntosarja lohko – A 2012
  1. Corinthian Leskinen
  2. FC Lahjattomat
  3. HÖPS -90 SS
  4. AC Asennevamma
  5. FC Reinot II
  6. H-pudas United
  7. AC LactoBasillus
  8. FC Viileet

Pelaava kokoonpano 2012

  • 28 Mika Mäntykenttä
  • 14 Juha Korhonen
  • 90 Vesa Perttunen
  • 18 Jarno Kyntömaa
  • 13 Mikä Hänninen
  • 9 Sami Jaako
  • 8 Sami Vehkaoja
  • 15 Olli Ojala
  • 49 Mika Tapaninaho
  • 21 Pekka Jokikokko
  • 12 Antti Siuruainen
  • 77 Jari Lintunen
  • 3 Jusu Tapio
  • 74 Juha-Pekka Julkunen
  • 22 Antti Ruotsalainen
  • 20 Antti Saarela
  • 62 Teemu Moisanen
  • 30 Mikko Tynkilä
  • 37 Juha Junnonaho
  • 6 Joni Väisänen
  • 76 Tarmo Väyrynen
  • 32 Antti Heiska
  • 4 Terho Tuomivaara
  • 1 Harri Väänänen (mv)
  • 2 Kimmo Karihtala (mv)
  • HöPS pistepörssi 2012

Reeneissä mukana

  • 7 Sami Ahvensalmi
  • Antti Mourujärvi
  • Mika Helanen